Intel, Bitcoin madenciliği için donanımsal hızlandırıcı patenti almak istiyor

Teknoloji devi , Bitcoin madenciliği çipleri için bir donanım hızlandırıcı patenti almaya çalışıyor.

Patent ve Ticari Marka Ofisi () raporlarına göre, Intel, “Optimize İleti Özeti ve İleti Zamanlayıcısı Veriyolu ile Bitcoin Madenciliği Donanım Hızlandırıcısı” patenti için başvuru yaptı. Dosyada, Intel bir yöntemi özetliyor: mevcut Bitcoin madenciliği sürecini artırarak, daha az elektrik ve para harcamak.

Intel, patenti dosyada şöyle açıklıyor:

Bitcoin madenciliğinde kullanılan yazılım ve donanım, SHA-256 işlevlerini art arda ve sürekli olarak gerçekleştirmek için kaba kuvvet kullandığı için, Bitcoin madenciliği süreci çok güç gerektiren ve büyük miktarlarda donanım alanı kullanabilecektir. Burada tarif edilen düzenlemeler, Bitcoin madencilik operasyonlarını optimize eder. Bitcoin madenciliği donanımı tarafından tüketilen alanı ve gücü azaltır.

Intel‘in uygulaması, “hızlandırıcı” yaklaşımının genel amaçlı işlemcilerle karşılaştırıldığında güç kullanımını yüzde 35 oranında azaltabileceğine dikkat çekiyor.

Intel, konseptin uygulamaya özgü tümleşik devrelerle (ASIC’ler) sınırlı kalmayıp, “işlemci, [çip üzerinde sistemler] ve [alan programlanabilir kapı dizisi] platformları” ile de çalışabileceğini öne sürdü. Daha basit bir ifadeyle, “hızlandırıcı” bir dizi madencilik kurulumuna uygulanabilir.

Bir önceki yazımız olan Huobi, Güney Kore'de hizmet vermeye başladı başlıklı makalemizde Güney Kore ve Huobi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ABD, Intel, Kripto para madenciliği, USPTO Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir