Huawei, Blockchain’e uygun telefon tasarlamayı planlıyor

Dünyanın en büyük telefon üreticisi firmalarından , Blockchain tabanlı uygulamaları çalıştırabilecek bir cep telefonu geliştirmeyi planlıyor.

Çin merkezli telefon üreticisi HuaweiSIRIN OS adında bir işletim sistemi lisansı almak için görüşmelerde bulunuyor. Android sisteminin yanı sıra Blockchain uygulamalarını çalıştırmak için görüşme yapılan kişiler görüşmelerin gizli olması nedeniyle isim verilmemelerini istedi.

Huawei ve Sirin Labs temsilcileri, şirketlerin daha fazla yorumda bulunmamasına rağmen, buluştuklarını doğruladı.

Bu yıl piyasa durgunluğuna rağmen, kripto para piyasası son 12 ayda 15 kat artarak 350 milyar dolara ulaştı, ancak dijital varlıkların günlük kullanımı hala sınırlı.

Bilir kişiler, Huawei yetkililerinin son 2 ay boyunca Sirin Labs ekibiyle görüştüğünü söyledi. Sirin Labs’ın Telegram sohbet grubunda 28 Şubat’da, “Sirin Labs ve Huawei’nin arasında son derece başarılı bir toplantı yapıldı” denildi.. Tartışılan diğer şey ise, blok zincir teknolojisini kitlelere güvenli bir şekilde getirmek için işbirliği yapmak istenildiği oldu.

Sirin Labs ayrıca kendi blockchain tabanlı akıllı telefonunu geliştirmek için çalışıyor. Sirin Labs sözcüsü Nimrod May ‘a göre Finney adlı telefonunu bu yılın ikinci yarısından sonra yaklaşık 1.000 $’ a satmayı planladığını ve 25.000 ‘den fazla birim için ön sipariş vermeyi planladığını duyurdu.

Bir önceki yazımız olan Korea Telecom, ağ güvenliği için Blockchain kullanacak başlıklı makalemizde Blockchain, Güney Kore ve Korea Telecom hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Huawei Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir