Harvard ekonomisti: “Bitcoin’in 100 dolara düşme olasılığı daha yüksek”

9 Mart 2018 0

ekonomisti Profesör Kenneth Rogoff, dünyanın en büyük kripto parası ’in değerinin 10 yıl sonra 100 dolar seviyesine düşmesi olasılığının, 100 bin dolar seviyesine çıkma olasılığından daha yüksek olduğunu söyledi.

Rogoff, “Esasında kara para aklama ile vergi kaçırmayı ortadan kaldırırsanız Bitcoin’in bir işlem aracı olarak kullanımı çok azdır.” açıklamasında bulundu. Rogoff’un söylediklerine göre Bitcoin, kara para aklamak ve vergi kaçırmak dışında herhangi bir işleve sahip değil.

Bilirkişilerin iddialarına göre, Rogoff bu açıklamaları piyasayı manipüle etmek için yaptı. Ayrıca Rogoff’un hatrı sayılır bir miktarda Bitcoin yatırımına sahip olduğu söyleniyor.

Şu anda bildiğiniz üzere birçok ülke başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar ile ilgili çokça kötü yorumlarda bulunuyorlar. Acaba Rogoff gibi kötü yorum yapanlar mı haklı çıkacak yoksa gün geçtikçe kripto para sektörüne bel bağlayan yatırımcılar mı? Bu sorunun cevabını zaman geçtikçe hep birlikte göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Satoshi Nakamoto kimdir? başlıklı makalemizde Bitcoin, ve Hal Finney hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, BTC, Harvard Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir