Google, Vitalik Buterin’i işe almak istiyor

, geçtiğimiz gün gönderdiği bir tweet ile ‘dan kendisine gönderilen bir iş teklifinin ekran görüntüsünü yayınladı. Gelen e-postayı, Google’ın teklifini kabul edip etmemesi için takipçilerine sorduğu bir anket ile birlikte gönderdi.

E-postayı gönderen kişi şöyle diyordu: “Umarım iyi gidiyordur ve hafta sonunun tadını çıkartıyorsundur”. Devamında ise, “Google, şimdi ya da yakın gelecekte sizin için anlamlı” dedi.

Anket, 2 binden fazla oy aldı ve oy verenlerin %59’u işi kabul etmemesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, %41’i ise, Ethereum‘u bırakması ve Google için çalışması gerektiğini düşünüyordu. Birkaç saat sonra, Buterin, büyük olasılıkla bilgileri tam sansürleyemediği için tweeti kaldırdı.

Vitalik Buterin’in Ethereum’u bırakması ve Google için çalışması pek olası gözükmüyor. Vitalik, Ethereum’un yüzü olarak görülüyor ve bırakması durumu Ethereum fiyatını büyük oranda etkileyecektir.

Vitalik Buterin, geçtiğimiz birkaç aydır, Casper ve Sharding protokolü gibi önemli Ethereum güncellemeleri üzerinde çalışmaktadır. Aynı zamanda, birçok uluslararası etkinliğe katılarak ve görüşmeler yaparak, Blockchain ve kripto paraları anlattı.

Öte yandan Google, bu yıl Mart ayında arama motorlarında kripto para ve ICO reklamlarını tamamen yasakladı. Bununla birlikte, aynı ay içinde Google‘ın kendi Blockchain ürünü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı: üçüncü tarafların işlemlerini yayınlamak ve doğrulamak için kullanabileceği dağıtılmış bir dijital defter. Google ayrıca Ripple, LedgerX ve Veem gibi çok sayıda Blockchain şirketindeki bir yatırımcıdır.

Bir önceki yazımız olan Augur (REP), Binance borsasında işlem görmeye başladı başlıklı makalemizde Augur, Binance ve REP hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Google, Vitalik Buterin Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir