Google, kripto para reklamlarını yasaklıyor

14 Mart 2018 0

, politikasında yaptığı yeni bir güncelleme ile Haziran 2018’de kripto para ile ilgili tüm reklamları yasaklama kararı aldı.

Google Bitcoin Reklamı

Google, Finansal Hizmetler politikasında yaptığı yeni güncellemeye göre, Haziran 2018’de kripto paralar ile ilgili tüm reklamları yasaklayacak.

Google’ın kripto paralar ile ilgili tüm reklamları yasaklaması, kullanan kripto para reklamverenlerinin, Adwords destek sayfalarında yazdıklarına göre, reklamlarının görüntülenme sayısında büyük bir düşüş olduğunu fark ettikten birkaç gün sonra duyuruldu. Ancak, Google Adwords o zamanlar, kripto para birimi veya İlk Para Teklifi (ICO) ile ilgili reklamları engelleyecek herhangi bir değişiklik olmadığını belirtmişti.

Google’ın yeni güncellenmiş finansal ürünler politikası kapsamında, kripto para birimleri ve ilgili içerikler (ICO’lar, kripto para borsaları, kripto para cüzdanları ve kripto para karşılığı ticaret tavsiyeleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hiçbir reklam kabul edilmeyecektir.

Söz konusu yasak, Google’ın tüm reklam ürünlerini etkileyecek. Sadece Google aramalarında değil, aynı zamanda reklam yayınlamak için Google Adsense kullanan internet sitelerinde kripto para ile ilgili reklamlar yayınlanmayacak.

Google’ın Sürdürülebilir Reklamlar Direktörü Scott Spencer, bugün 14 Mart’ta CNBC’ye şunları söyledi:

Geleceğin kripto paralarla nereye gideceğini bilecek bir kristal topumuz yok, ancak tüketici zararı için yeterince tüketici zararı veya potansiyeli gördük, bunun aşırı dikkatle yaklaşmak istediğimiz bir alan olduğunu gördük.

Facebook, “aldatıcı tanıtım pratikleri” olasılığını öne sürerek, bu yılın Ocak ayında kripto paralarla ilgili reklamları zaten yasaklamıştı.

İlgili Haber: Facebook, kripto paralarla ilgili reklamları yasakladı

Bir önceki yazımız olan Binance, hackerların başına 250 bin dolar ödül koydu başlıklı makalemizde Binance, Binance Coin ve BNB hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Google, Google Adwords, Reklam Yasağı Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir