Facebook, kripto paralarla ilgili reklamları yasakladı

1 Şubat 2018 0

Sosyal medya devi , kripto paralar ile ilgili reklamları yasakladı. Yeni reklam politikasının, ICO’lar ve birimleri gibi yanıltıcı olabilecek reklamların önüne geçmek olduğu belirtildi.

Şirketin ürün yönetimi direktörü Rob Leathern, 30 Ocak tarihli bir blog yazısında, yeni reklam politikasının hedefinin “ikili seçenekler, ilk kripto para teklifleri ve benzeri gibi yanıltıcı veya aldatmaya yönelik promosyon uygulamalarına sıklıkla bağlı finansal ürünler ve hizmetleri destekleyen reklamlar” olduğunu yazdı.

İnsanlara aldatmacaveya sahtekarlık korkusu olmadan Facebook reklamlarıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve bunları öğrenmeye devam etmelerini istiyoruz. Bununla birlikte, şu anda iyi niyetle faaliyet göstermeyen ikili opsiyonlar, ICO’lar ve kripto para birimleri reklamı yapan birçok şirket var.

Leathern, yeni politikanın popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram da dahil olmak üzere Facebook’un menfaatleri çerçevesinde diğer platformlara da uzanacağını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Coinbase, günde 2.74 milyon dolar kazanıyor başlıklı makalemizde Coinbase ve Kripto Para Borsaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Facebook, Kripto para, Reklam Yasağı Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir