BLOG

Bitstamp, 350 milyon dolara satılıyor

Kripto para borsası Bitstamp, 350 milyon dolara Güney Kore merkezli bir oyun şirketine satılıyor.

26 Nisan 2018

Kore, madencilik çiplerinin ithalatına sınırlama getiriyor

Güney Kore'deki kripto para madencilerinin yakında ülkeye ithal edilen yabancı madencilik çiplerine ulaşması zor hale gelebilir.

20 Nisan 2018

Bithumb, P2P ödeme sisteminden yararlanacağını açıkladı

Güney Kore merkezi kripto para borsası Bithumb, sosyal medya için bir P2P ödeme platformu başlatacağını açıkladı. Güney Kore’deki en büyük ikinci kripto para borsası olan Bithumb geçtiğimiz günlerde bir sosyal ...

10 Nisan 2018

Huobi, Güney Kore’de hizmet vermeye başladı

Huobi, resmen Güney Kore'de hizmet vermeye başladı. Platform, 100 kripto para ve 208 pazar ile ticareti kolaylaştırıyor.

1 Nisan 2018

Korea Telecom, ağ güvenliği için Blockchain kullanacak

Güney Kore'nin lider mobil operatörü Korea Telecom, Blockchain güvenlik çözümleri ile desteklenen yeni telekomünikasyon sistemini kullanmayı planladıklarını söyledi.

24 Mart 2018

Bithumb, yeniden üye kabul etmeye başladı

Güney Kore kripto para borsası Bithumb, regülatör tarafından zorunlu hale gelen "know-your-customer" (KYC) prosedürlerinin entegresiyle yeniden üye kabul etmeye başladı.

19 Şubat 2018

Güney Kore, kripto para borsalarına vergi getirdi

Güney Kore, kripto para borsalarından %22 kurumlar vergisi ve %2.2 yerel gelir vergisi tahsil edecek. Güney Kore haber ajansı Yonhap’ın haberine göre, hükümet, 22 Ocak günü yaptığı açıklamayla ülkede bulunan ...

23 Ocak 2018