Ethereum, yakında değerini katlayabilir

2 Mart 2018 0

Kripto para piyasasında Bitcoin’den sonra gelerek ikinci sırada olan , yakında iki farklı proje sayesinde değerini katlayabilir.

Kripto para piyasasında Bitcoin’den sonra 2. sırada gelen Ethereum, önemli bir konuma sahip. Bundaki en büyük etken, her türlü akıllı sözleşmelerin (Smart Contract) oluşturulmasına imkan veriyor olması. Önemini şöyle açıklayabiliriz, piyasadaki bir çok kripto para Ethereum altyapısını kullanıyor: ERC20 tokenleri.

1. Ethereum Topluluk Fonu ()

Ethereum tabanlı birkaç proje, bir araya gelerek Ethereum Topluluk Fonu‘nu (EFC) oluşturdu. Fon, Ethereum altyapısının büyümesini fonlamayı amaçlıyor. Fonun kurucu üyeleri arasında OmiseGO, Maker, Cosmos, Golem, Raiden ve Global Brain Blockchain Labs yer alıyor. Vitalik Buterin’in yanı sıra, Ethereum Vakfı yöneticilerinden Ayako Miyaguch ile OmiseGO Genel Müdürü Vansa Chatikavanij bu fona danışman olarak katıldı. İlk gündemleri: Ethereum’un ölçeklenebilirlik problemine çözüm bulmak. Oluşumda yer alan projelerin teknik ve finansal anlamdaki durumlarını göz önüne alırsak, bu problemin yakın gelecekte çözüme kavuşması beklenebilir. Bu çözümle birlikte, Ethereum değerini bir hayli arttırabilir.

2.

Ethereum’u daha iyi hale getirmeye çalışan diğer bir proje: ConsenSys. Bu sefer tam 47 projenin bir araya gelmesiyle oluşuyor. ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin, 26 Şubat tarihinde gönderdiği tweette amaçlarını belirtti:

ConsenSys, insanlara Ethereum platformunda uygulamalar başlatmayı kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu amaçlarını, Ethereum tabanlı uygulamaların hızlıca başlatılmasını engelleyebilecek herhangi bir sorun veya sorunları çözerek yapmayı hedefliyorlar.

Ethereum’u daha ileriye taşımak isteyen bu iki büyük proje sayesinde, Ethereum beklenen çözümlere kavuşabilir ve değeri katlayarak artabilir.

Bir önceki yazımız olan BTCTurk, borsasına Ripple'ı ekledi başlıklı makalemizde BTC, BTCTurk ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ConsenSys, ECF, ETH, Ethereum Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir