Ethereum fiyatı 400 doların altına düştü

ağının kripto para birimi olan (), Kasım ayından bu yana ilk kez 400 doların altına düştü. neden düştü?

Ethereum Fiyatı, Coinmarketcap verilerine göre 385 dolara geriledi. Popüler kripto para borsası Binance üzerinde an itibariyle 384 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum, 24 saat içerisinde %14 değer kaybetti.

Yine Coinmarketcap verilerine göre, Ethereum Fiyatı 23 Kasım’dan bu yana 400 doların altına düşmemişti. Hatta bir ara, Ethereum fiyatı, kripto para piyasasının zirveye çıktığı dönemde en yüksek fiyatına ulaşarak 1200 dolar seviyelerini görmüştü.

Ethereum neden düştü?

Sadece Ethereum değil, genel olarak piyasada düşüş yaşandı. Bu gün kripto para piyasasında Ethereum dahil olmak üzere büyük düşüşler yaşandı. İlk 10’da bulunan kripto paralar %5 ila %15 arasında değişen düşüşler yaşadılar. Kripto para piyasasının lideri Bitcoin fiyatı an itibariyle 7.165 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin %10 değer kaybederek 7.165 dolar, Ethereum %14 değer kaybederek 385 dolar, Ripple %12 değer kaybederek 0.51 dolar, Bitcoin Cash %17 değer kaybederek 714 dolar, Litecoin ise %13 değer kaybederek 114 dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasası market kapasitesi, bu düşüşlerden sonra 265 milyar dolar seviyesine geriledi. Piyasada bulunan Bitcoin (BTC) oranı ise %45‘e yükseldi.

Bir önceki yazımız olan WePower, Binance borsasında işlem görmeye başladı başlıklı makalemizde Binance ve Wepower hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ETH, Ether, Ethereum, Ethereum Fiyatı Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir