Coincheck’ten yarım milyar dolarlık kripto para çalındı

28 Ocak 2018 0

Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından , yaşanan güvenlik ihlalinde yaklaşık 500 milyon dolar kaybetti. , adlı kripto para birimi için para yatırma ve çekme işlemlerini sınırladığını açıkladı.

Coincheck, yaşanan olayından sonra ticaret ve para çekim işlemlerini askıya aldı ve olayı araştırıyor. Gönderilen tweette, kripto para borsasının, kaybedenlerin paralarını telafi etmeyi düşündüğü söylendi.

NEM, aynı Bitcoin, Ethereum veya Ripple gibi kripto para birimidir. Şuanda market kapasitesi olarak en büyük 8. kripto para birimidir. TechCrunch, söz konusu kripto para birimi NEM’i “ödemeleri ve diğer finansal hizmetleri öncelikli amaçlayan dağıtılmış bir defter platformu” olarak tanımlıyor.

Yaşanan hack saldırısıyla ilgili Coincheck, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesine ve emniyet güçlerine başvurdu. Borsaya yöneltilen suçlamalarla ilgili güvenlik önlemlerinin yeterli olduğunu ve her ayrı kripto para biriminin farklı cüzdanlarda saklandığı açıklandı.

Dünyanın en büyük kripto para hırsızlığı, Japonya yerel saatine göre 26 Ocak 03:00 sularında, ülkemiz saatiyle 25 Ocak 21:00 sularında gerçekleşti.

Bir önceki yazımız olan Sakarya'da Bitcoin madencilik cihazları çalındı başlıklı makalemizde Kripto para madenciliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Coincheck, Hack, NEM, XEM Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir