Coinbase, İngiltere ve Avrupa Birliği’nde e-para lisansı aldı

17 Mart 2018 0

Kripto para borsası , Finansal İdare Kurumu (FCA) tarafından verilen ve Avrupa Birliğinde bulunan 23 ülkede geçerli olan lisansı aldı.

Coinbase E-para lisansı

Kripto para borsası Coinbase, Finansal İdare Kurumu (FCA) tarafından verilen İngiltere ve Avrupa Birliğinde bulunan 23 ülkede geçerli olan e-para lisansı aldı. Bu durum ile Coinbase, İngiltere’nin Hızlı Ödeme Planını destekleyen ilk kripto para borsası oldu.

FCA‘ya göre, Coinbase’in üye ülkeleri ve İngiltere ile ticaret yapmasına izin verilecek. Lisansın İngiltere dışındaki diğer ülkelerde uygulanmaması halinde, Coinbase üye bir ülkeden ikinci bir lisans verilinceye kadar işlemleri askıya alacaktır. Lisansın alınmasıyla birlikte, Coinbase, e-para hizmeti sağlayabilir ve İngiltere ve AB’de ödeme hizmetleri sunabilir. Bunun yanı sıra, Coinbase, FCA ve Ödeme Hizmetleri Direktifi tarafından uygulanan katı kural ve düzenlemelere uymak zorundadır.

Coinbase, müşterilerinin fonlarının güvenliğini sağlama konusundaki kararlılıklarının tehlikeye atılmayacağını ve e-para işlemlerinin düzenlenmiş finansal kuruluşlara göre koruma ve işletme standartlarına sahip olmasını sağlayacağını açıkladı.

Bir önceki yazımız olan AirAsia, kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor başlıklı makalemizde AirAsia, ICO ve Malezya hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Avrupa Birliği, Coinbase, E-para, İngiltere Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir