Coinbase, ERC20 tokenlarını destekleyecek

, önümüzdeki aylarda desteği ekleyeceğini bildiren bir blog yazısı yayınladı. Yakında TRON, VeChain, EOS ve daha fazlası ’e eklenebilir.

Coinbase, 26 Mart tarihinde yayınladığı blog yazısıyla birlikte önümüzdeki aylarda Ethereum ERC20 desteklemeyi planladıklarını açıkladı. Bu durumla birlikte Coinbase, ERC20 tokenları olan TRON, VeChain, EOS ve daha fazlasını borsasına ekleyebilir.

Coinbase’i nasıl etkiler?

Bu durumun etkileyeceği Coinbase’in bir dizi ürünü var. Kurumsal yatırımcılar için ilk ve potansiyel olarak en önemli şey Coinbase Custody. Birçok perakende yatırımcısına alışkın olmamasına rağmen, Coinbase Custody, büyük depoların güvenli bir şekilde saklanmasını ve finansal kontrollerini sağlayan bir dijital varlık saklama servisidir. Kaç müşterisi olduğu bilinmiyor, ancak ABD’deki en önemli dijital varlık koruyucusu olarak görülüyor. Bu nedenle, ERC20 tokenlarının eklenmesi daha çeşitli bir kripto para birimi güvencesi için kapıyı açabilir.

Coinbase: Coinbase, ERC20 tokenlarını ’te listelendikten sonra listeleyecektir. Likidite, fiyat istikrarı ve diğer piyasa sağlığı ölçümleri gibi faktörleri değerlendirdikten sonra, ’e eklenen herhangi bir ERC20 tokenını eklemeyi tercih edebiliriz. Ayrıca, ’ın platformda Coinbase platformunda listelenen daha fazla varlığa sahip olacağını tekrarlamakta fayda var. Yani, GDAX’te listelenen bir , Coinbase’te listelenmeyebilir.

Buna ek olarak, GDAX gibi, müşterilerin ERC20 tokenlarının güvenli bir şekilde Coinbase Ethereum adreslerine gönderilmesini sağlamaya yönelik bir yol sağlayacaktır.

GDAX: GDAX ekibi, hangi ERC20 tokenlarının GDAX üzerinde destekleneceğine karar vermeden önce yasal açıklığın netleşmesini bekleyecek. ERC20 desteği, aynı zamanda, müşterilerin ERC20 tokenlarının güvenli bir şekilde GDAX Ethereum adreslerine gönderilmesini sağlamaya yönelik bir yol sağlayacaktır.

Coinbase Asset Management: Endeks metodolojisine göre, GDAX‘te listelenen herhangi bir token, piyasa değeri ağırlıklı olarak Coinbase Endeksine eklenecektir.

Coinbase Commerce: Şu anda planlanan ERC20 desteği yok.

ERC20 nedir?

ERC20, Ethereum tokenları ve akıllı sözleşmeler tarafından kullanılan bir standarttır. Bir token oluşturmak isteyen veya akıllı sözleşme yazan herkesin uyması gereken bir arayüz olarak hizmet eder. Toplam 59.948 adet akıllı sözleşme bulunuyor. Ethereum’un pazar payı küçülmüş olsa bile, bu sözleşmeler 2017’de ICO boğa piyasasına neredeyse tek başına hakim oldular.

Örneğin, 5 gün içinde 185 milyon dolar kazanan en başarılı para birimlerinden birisi: EOS. ERC20 tokenları, ICO’ların temel yapısı ve Ethereum taraftarları tarafından blok zinciri uygulamaları olarak görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bitfinex, Venezuela kripto parası Petro'yu desteklemiyor başlıklı makalemizde Bitfinex, Petro ve PTR hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Coinbase, ERC20, GDAX, Token Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir