Coinbase CTO: Kripto, teknolojinin anadamarlarına giriyor

’su ve yatırımcı olan , kriptonun teknolojinin anadamarlarına girdiğini söyledi.

“Sundar Pichai & Sergey Brin’in oğulları, madenciliği yapıyor; Facebook, kullanıyor; Square, açık kaynak kodlu cold storage geliştiriyor; Microsoft, Amazon, Google Cloud üzerinde çalışmalar yapıyor; kripto, yavaş yavaş teknolojinin anadamarlarına giriş yapıyor.”

Kripto para piyasasındaki toplam market kapasitesinin 800 milyar dolardan 200 milyar dolara düştüğü piyasadaki %73’lük düzeltmeden dolayı 2018 yılının başından bu yana, kripto para piyasası ve blok zinciri sektörü, kurumsallaşma açısından önemli bir ilerleme kaydetti. Piyasa ve sektör, daha çok temel teknolojilerini ve yapılarını güçlendirmeye odaklandı.

’in Bilinçlendirilmesi

Bir veri işleme teknolojisi olarak, blockchain, eşler arası bir süreçte bir dizi blokta verilerin ayrılmasını ve depolanmasını sağlar. Ancak, kötü niyetli bir amaca sahip kötü kişilerin, hileli faaliyetlerde bulunduğunda cezalandırıldığından emin olmak için, bir blok zinciri ağında, bir kripto para birimi biçiminde teşvik sistemi gereklidir.

Gerekliliğin, yapının ve desantralize doğanın daha iyi anlaşılması için, çok sayıda kurum, teknoloji holdingleri ve meraklıları, büyük blok zincir ağlarını destekleyen kripto paralar yapmaya başladı.

Bir önceki yazımız olan Ripple, son bir ayın en yüksek fiyatına ulaştı başlıklı makalemizde Ripple ve XRP hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Balaji Srinivasan, Blockchain, Blok zinciri, Coinbase, CTO, Kripto para Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir