Çin, kripto paralara sınırlama getirdi

16 Mart 2018 0

Kripto paralar, ’den gelen bir tüketici koruma etkinliğinde, söylentilere rağmen, eleştirilerden dolayı gündeme getirilmedi.

Birçok kaynak Mart ayı başlarında CoinDesk ile söylentiler paylaşmıştı. Ulusal bir televizyon programı sırasında 15 Ocak gecesi, ticaret ve gizlenmiş ilk para teklifleri (ICO’lar) gibi Çin’deki kripto-para faaliyetlerini engellemek için büyük politika değişiklikleri açıklandı.

Yıllık şov, Çin’in resmi yayın organı olan Çin Merkezi Televizyonu tarafından, Dünya Ticaret Hakları Gününü kutlarken, tartışmalı şirket davranışlarının kamu güvenliğiyle karşı karşıya kaldığı ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca Sanayi ve Bilgi Bakanlığı, Kamu Güvenliği Bakanlığı, Yüksek İnsan Mahkemesi ve Yüksek Halk Savcılığı gibi büyük Çin hükümet kurumları tarafından ortaklaşa ev sahipliği yapmaktadır.

Söylentiler, programın Çin’de hâlâ mevcut olan ve bir kısmı faaliyet gösterebilecek başlangıç ​​parası tekliflerini ortaya çıkaracağını ve böylece ICO’lara erişimi olan bazı kişilerin diğer Çinli yatırımcılar adına yatırım yapmak için aracı görevi göreceğini öne sürdüler.

Daha önce de bildirildiği üzere, Çin’in polis teşkilatı, yurtdışı kripto-para birimi faaliyetlerini kapsayacak şekilde internet izleme çalışmasını genişletirken, düzenleyiciler de, sosyal medya kanallarındaki kripto-para değişimine ilişkin iç hesapların bloke edildiği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Gizlilik odaklı kripto para Verge'nin Twitter hesabı hacklendi başlıklı makalemizde Hack, Verge ve XVG hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Çin Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir