BTCTurk, borsasına Ripple’ı ekledi

23 Şubat 2018 0

Geçtiğimiz günlerde yüzde 95’i satılan , borsasına dünyanın en büyük 3. kripto parası ’ı ekledi. Artık BTCTurk’te ve ’nin yanı sıra alım satımıda yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde “Türk kripto para borsası BTCTurk satıldı” isimli bir yazı yayınlamıştık. BTCTurk‘un yüzde 95’i QNB Finansinvest CEO’su Özgür Güneri tarafından satın alınmıştı. Bu satın alımın ardından, yerli kripto para borsası BTCTurk, borsaya Ripple’ı da ekledi. Daha önceden BTCTurk üzerinden yalnızca Bitcoin ve Ethereum alım satımı yapabiliyorken, artık BTCTurk üzerinden Ripple alım satımıda yapabilirsiniz. BTCTurk, Ripple (XRP) transferi için yalnızca 0.1 XRP komisyon alacak.

BTCTurk, konuyla ilgili 8 Ocak 2018 tarihinde Twitter üzerinden “Platformumuzda görmek istediğiniz ilk coin hangisidir?” isimli bir anket düzenlemişti. Litecoin, Ripple ve Dash seçeneklerinin bulunduğu ankette %65 tercih oranı ile Ripple, anketin kazananı olmuştu.

Daha sonra, 22 Şubat 2018 tarihinde BTCTurk’un yayınladığı duyuru yazısıyla, Ripple, BTCTurk borsasına giriş yapmış oldu. BTCTurk’un yaptığı açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz:

Dünyanın piyasa değerine göre üçüncü büyük sanal parası Ripple, artık Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı kripto para borsası olan BTCTurk platformunda.

Siz kullanıcılarımızın fikir ve önerilerinden yola çıkarak, platformumuza eklediğimiz bu yeni kripto para birimi ile hizmet ağımızı genişletmiş ve dünya çapında borsa olma yolunda bir adım daha atmış bulunmaktayız.

Büyük şirketler ve bankalar tarafından sıkça tercih edilen Ripple, özellikle son dönemde kriptopara kullanıcılarının da dikkatini çekmektedir. Dünyada büyük yankı uyandıran Ripple sanal para birimini artık BTCTurk aracılığıyla alıp satabilecek ve 0,1 XRP transfer (madenci) komisyonu ile transfer edebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İran, kendi kripto para birimini çıkarabilir başlıklı makalemizde İran ve Kripto para hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: BTC, BTCTurk, ETH, Ripple, Türk kripto para borsaları, XRP Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir