Brisbane Havalimanı, kripto para kabul etmeye başlıyor

26 Ocak 2018 0

’da bulunan , kafe ve restoranların , ve kabul edebilmesi için çalışma başlattığını açıkladı.

Avustralya yerel basınında çıkan haberlere göre, yakın zamanda Brisbane Havalimanı dünyanın ilk kabul eden havalimanı olacak. Havalimanı içerisinde bulunan kafe ve restoranların Bitcoin, Ethereum ve Dash kabul edebilmesi için çalışma başlatıldığı açıklandı.

Havalimanının başlattığı bu çalışma oldukça mantıklı, çünkü kripto para yatırımcılarının ve bu paraları benimseyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Brisbane Havalimanı Stratejik Planlama ve Geliştirme Genel Müdürü Roel Hellemons bu hamleyle ilgili şöyle dedi:

Dünyanın dört bir yanında birçok kişi kripto para birimlerine para yatırıyor ve bu kişilerin çoğu uluslararası seyahat ediyor, bu nedenle terminallerimizde dijital para birimi deneyimi sunmamız mantıklı olacak.

Havalimanı, müşterilerinin kolaylıkla alışverişlerini yapabilmeleri için kripto para ile ödeme yapılmasını sağlayan ile ortaklık yapacak. Güney Kore’nin yaklaşımları ve Çin’in son yasaklarından sonra Avustralya’nın bu adımı kripto para yatırımcılarını sevindirdi.

 

Bir önceki yazımız olan Stellar Lumens nedir? Stellar hakkında bilgiler başlıklı makalemizde Jed McCaleb, Stellar ve Stellar Lumens hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Avustralya, Bitcoin, Brisbane Havalimanı, Dash, Ethereum, Kripto para, TravelbyBit Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir