Blockchain

Borsa İstanbul, blok zinciri teknolojisini kullanmaya başladı

Türkiye’nin ilk finansal blok zinciri projesi Borsa İstanbul Bilişim Teknolojileri Ekibi tarafından hayata geçirildi. Borsa İstanbul, finansal kurumlar arasında sağlıklı bilgi akışı için blok zincir tabanlı bir ...

10 Eylül 2018

Sony, dijital hak verileri için Blockchain kullanabilir

Japon teknoloji devi markası Sony, dijital haklarla ilgili verileri depolamak için Blockchain teknolojisini kullanmayı düşünüyor.

28 Nisan 2018

San Marino, yeni Blockchain merkezi olabilir

Güney Avrupa'da İtalya Yarımadası içerisinde bulunan, Avrupa'nın beş mikro devletinden biri olan San Marino Cumhuriyeti, Blockchain için bir merkez haline geliyor.

25 Nisan 2018

AWS, Hyperledger ve Ethereum kullanımını kolaylaştırıyor

Amazon'un bulut bilişim kolu olan Amazon Web Services, Ethereum ve Hyperledger Fabric protokolleri için kullanıma hazır blok zincir ağları sağlayan yeni bir hizmet başlattı.

21 Nisan 2018

Walmart, ödeme verilerini blok zincirinde saklamak istiyor

Perakende devi Walmart, yaptığı patent başvurusuna göre blok zinciri teknolojisini kullanarak ödeme verilerini depolamak için bir plan hazırlıyor.

19 Nisan 2018

Prof. Dr. Aysan: Blockchain, bankacılık sektörünü tehlikeye soktu

İstanbul'da bir üniversitenin düzenlediği panele katılan Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, Blockchain teknolojisinin bankacılık sektörünü tehlikeye soktuğunu söyledi.

4 Nisan 2018

Audi, dağıtım ağı için Blockchain testleri yapıyor

Alman otomobil devi Audi, fiziksel ve finansal dağıtım işlemleri için Blockchain teknolojisini test ediyor.

30 Mart 2018

Ripple, Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı

Dağıtılmış defter startup'ı Ripple, Linux Vakfı destekli Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı. Mobil operatör Turkcell'de, Hyperledger üyeleri arasında yer alıyor.

28 Mart 2018

Huawei, Blockchain’e uygun telefon tasarlamayı planlıyor

Dünyanın en büyük telefon üreticisi firmalarından Huawei, Blockchain tabanlı uygulamaları çalıştırabilecek bir cep telefonu geliştirmeyi planlıyor.

26 Mart 2018

Korea Telecom, ağ güvenliği için Blockchain kullanacak

Güney Kore'nin lider mobil operatörü Korea Telecom, Blockchain güvenlik çözümleri ile desteklenen yeni telekomünikasyon sistemini kullanmayı planladıklarını söyledi.

24 Mart 2018