Bitstamp, 350 milyon dolara satılıyor

Kripto para borsası , 350 milyon dolara merkezli bir oyun şirketine satılıyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi üç kaynaktan alıntı yapan Business Insider, dünyanın en eski hayatta kalan Bitcoin borsası Bitstamp‘in, merkezi Japonya’da bulunan bir Güney Koreli oyun şirketi olan ‘a satışında sona yaklaşıldığını bildirdi.

Bitstamp, 2011 yılında kuruldu ve merkezi Lüksemburg’da bulunuyor. Platformun 24 saatlik işlem hacmi, 500 milyon ABD Doları‘nın üzerindedir. Bu sayede Bitstamp, dünyanın en büyük 10. kripto para borsası unvanına sahip.

1995 yılında ilk oyununu yayınlayan Nexon, yaklaşık 13 milyar dolar değerinde. Ve, Counter Strike ve FIFA Online gibi yüksek profilli PC ve mobil oyunların Kore ve Japonca versiyonunu geliştirdi.

Ne Nexon ne de Bitstamp, konuyla ilgili henüz kamuoyuna açıklamada bulunmadı.

Bu satın alma, Nexon’un ilk kripto para borsası deneyimi değil. Şirket, geçtiğimiz Eylül ayında, Güney Koreli kripto para borsası Korbit‘in 150 milyon dolarlık kontrol hissesini satın almıştı.

Bir önceki yazımız olan MyEtherWallet saldırısı hakkında bilinenler başlıklı makalemizde Kripto Para Cüzdanı, Myetherwallet ve Wallet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitstamp, Güney Kore, Nexon Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir