Bitmain, Amerika’da madencilik tesisi açmaya hazırlanıyor

10 Mart 2018 0

Belgelere göre, kripto para madencilik uzmanı , Amerika’nın Washington eyaletinde sessizce yeni tesisler açmaya hazırlanıyor.

Bitmain tarafından halka açık hiçbir şey belirtilmediyse de, Bitcoin madencilik donanım üreticisi, Washington eyaletinde maden tesisleri kurmaya çalıştığını söyleyen raporların, , LLC adlı yeni bir şirkete bağlı olduğunu gösteriyor.

Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, iş verileri sitesine göre, şirket, 28 Haziran 2017’de kurulmuş olan ve eyalette aktif bir kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak tescil edilen Ant Creek‘in tek yönetici kişisidir.

Şirketin listelenmiş bir adresi olmasa da, Walla Walla Union-Bulletin Washington’daki bir şehir olan Walla Walla Limanı’nın Ant Creek’le arazi kullanımı anlaşmasını düşündüğünü bildirdi. Anlaşmanın şartlarına göre, Ant Creek, 2019 başından itibaren 40 dönümlük bir satın alma seçeneği ile arazi kiralayacaktı.

Onaylanırsa, Union-Bulletin raporlarına göre, bu arazi bir kripto para birimi madenciliği tesisi geliştirmek ve işletmek için kullanılacaktır.

Raporda, yeni madencilik tesislerinin gelişimin erken aşamalarından geçtiğini belirten Ant Creek’in önerisinin, şehre yapılacak özel yatırımlarda 15-20 iş imkanı ve 7-10 milyon dolar getireceğini belirtti. Dahası, bir yerel yetkili yaklaşık altı aydır şirket ile çalışmakta olduğunu söyledi.

Bu, Çin merkezli ASIC yonga üreticisinin, son aylarda CoinDesk‘in bildirdiği gibi Kanada ve İsviçre’de genişleme çabalarını başlatan en son genişleme çabası. Kanada tesislerinde ne kadar ilerleme kaydedildiği belli olmasa da Bitmain, halihazırda Bitmain İsviçre adı verilen bir İsviçre alt kuruluşunu başlatmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuzey Kore, Türk finans sektörüne siber saldırı düzenlemiş olabilir başlıklı makalemizde Falcon Coin, Hack ve Kuzey Kore hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Ant Creek, Bitmain, Kripto para madenciliği Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir