Bithumb, yeniden üye kabul etmeye başladı

19 Şubat 2018 0

kripto para borsası , regülatör tarafından zorunlu hale gelen “” (KYC) prosedürlerinin entegresiyle yeniden üye kabul etmeye başladı.

Anasayfasındaki bir açıklamada, Bithumb, 9 Şubat’tan itibaren platformdaki yatırımcıların gerçek kimliğini Nonghyup Bank’taki hesaplarla doğrulayabileceklerini belirtti. Firma, Shinhan Bank ile KYC entegrasyonunun da devam ettiğini açıkladı.

Entegrasyon, Güney Kore‘de anonim sanal ticaret hesaplarının resmi olarak yasaklanmasından sadece 10 gün sonra gerçekleşti. CoinDesk‘in haberine göre, ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), ülkedeki tüm kripto para borsalarının uygulaması gereken bazı yeni düzenlemeler getirmişti. Bu düzenlemelere göre, kripto para ile ilgili işlemleri Güney Kore bankaları aracılığıyla gerçekleştiren kullanıcıların 30 Ocak’a kadar gerçek kimliğini bildirmesi gerekiyordu.

Bunun sonucunda ülkedeki bankalar geçen Aralık ayında kripto para borsalarına yeni kullanıcı kayıtlarını durduracaklarını açıkladılar. Bithumb borsasında kaydı bulunan mevcut kullanıcılar ile borsaya yeni üye olanlar, komisyon tarafından getirilen yeni kuralları uygulamak şartıyla kripto para işlemlerini gerçekleştirmeye devam edebilecekler.

Bir önceki yazımız olan Zeybekci: Yerli kripto para doğru değil başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto para ve Nihat Zeybekci hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bithumb, Güney Kore, Know-Your-Customer, Kripto Para Borsaları Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir