Bitfinex, Venezuela kripto parası Petro’yu desteklemiyor

Kripto para borsası , bugün yayınladığı bildiride, kripto parası ’yu borsalarına eklemeyeceklerini duyurdu.

Şubat ayının ortalarında Venezuela hükümeti, resmi kripto parası Petro‘yu ön satışa sundu. Petro, dünyanın ilk devlet destekli kripto parası olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında Petro, petrol zengini Venezuela’nın petrol rezervleri tarafından destekleniyor.

Kripto para borsası Bitfinex, bugün Petro ile ilgili bildiri yayınladı:

’yi sınırlı bir yardımcı program olarak görüyoruz. Ayrıca, Venezuela hükümetine karşı meşru yaptırımları atlatmak için bir girişim olarak yorumlanabilir.

 


Bitfinex, açıklamasında Amerika Birleşik Devletleri‘nin Petro‘ya karşı uyguladığı yasağa değindi. 20 Mart tarihinde yayınladığımız haberde, ABD Başkanı Donald Trump‘ın, Venezuela kripto parası Petro’yu yasakladığını duyurmuştuk. Bu kararname ile birlikte, ülke içerisinde ve ABD vatandaşı kişilere Petro işlemleri yasaklanmıştı.

Bitfinex, “Bitfinex ticaret platformuna PTR veya benzerlerini dahil etme planlarını hiç yapmadı” diye ekliyor, ve şöyle devam ediyor:

ABD yaptırımları ve bu ürünlerle ilgili diğer açık yaptırım riskleri ışığında, Bitfinex, PTR veya diğer benzer dijital belirteçleri listeleyemez. Bu kısıtlama, ABD’li kişiler de dahil olmak üzere platformun tüm müşterilerine ve mevduat, finansman, alım satım ve para çekme dahil olmak üzere Bitfinex’teki tüm faaliyetlere uzanmaktadır.

Bitfinex, ayrıca tüm çalışanlarının Petro satın almasını açıkça yasaklamıştır:

Ayrıca, nerede olursa olsun, Bitfinex’in tüm yüklenicileri ve çalışanları, yukarıda belirtildiği gibi, PTR’de veya diğer dijital tokenlarda işlem yapılmasına izin verilmez, hemen yürürlüğe girer.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, yakın zamanda Türk Lirası ve Rus Rublesi ile de Petro satın alınabileceğini duyurmuştu: Petro, Türk lirası ile satın alınabilecek.

Bir önceki yazımız olan Twitter, kripto para reklamlarını yasakladı başlıklı makalemizde Reklam Yasağı ve Twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitfinex, Petro, PTR, Venezuela Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir