Bitcoin madencilik cihazı hırsızı hapisten kaçtı

’nın büyük soygununun arkasındaki kişi olduğu iddia edilen hırsız hapishaneden kaçarak ’e gitti.

Guardian’ın Çarşamba günü yayınladığı bir rapora göre, Aralık 2017 ile Ocak 2018 arasında en az dört ayrı olayda 600 madencilik bilgisayarını çalmakla suçlanan Sindri Thor Stefansson, İzlanda’nın başbakanıyla yaptığı bir uçuşta İsveç’e uçtu.

Polis olayla ilgili 22 muhtemel suç ortağını tutukladı, ancak kaç kişinin gözaltında olduğu belli değil.

Tahmini 2 milyon dolar değerindeki madencilik donanımının hırsızlığıyla sonuçlanan soygun, İzlanda tarihinin en büyük soygunu olarak kayıtlara geçti. O zaman yetkililer buna “daha önce görülmemiş bir ölçekte” koordine edilen “oldukça organize bir suç” adını verdiler.

Yerel polis şefi Gunnar Schram’ın aktardığına göre, Stefansson muhtemelen kaçarken yardım aldı. Gazetecilere verdiği demeçte, sözde suçlunun “bir suç ortağı” olduğunu ve tutulduğu düşük güvenlikli hapishaneden kaçmasına ve 60 mil uzaklıktaki havalimanına gitmesi için yardım ettiğini söyledi.

Söz konusu makinelerin sahipleri, makinelerin yerini belirlemeye yardımcı olabilecek kişilere 60.000 dolar ödül vereceklerini belirttiler.

İsveç’teki Stefansson’un tutuklanması için emir çıkarıldı, ancak onun şu anda nerede olduğu bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli'nde Bitcoin madenciliği yangın çıkardı başlıklı makalemizde Bitcoin, ve Kocaeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin madenciliği, Hırsızlık, İsveç, İzlanda, Kripto para madenciliği Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir