Bitcoin, fork yüzünden 50 kez bölünebilir

24 Ocak 2018 0

, fork işleminin artmasıyla 2018 yılında 50 kez bölünebilir. Çatallanma (fork) denilen ayrım işlemiyle ’den ayrılan “ God” geçtiğimiz ay, “ Pizza” bu ay (Ocak) geldi. Private’in ihraç tarihi ise hala bir sır.

Üstte adı geçenler, Bitcoin yazılımından kopyalanarak yeni bir isim ve yeni birkaç özellikle piyasaya sürülen “” adı verilen yan kripto paralar. Genellikle amaç, Bitcoin’in popülerliğinden yararlanarak para kazanmak.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 19 Bitcoin forku piyasaya sürüldü. Autonomous Research fintech stratejisi küresel direktörü Lex Sokolin‘e göre bu yıl 50 civarı hard fork piyasaya sürülebilir. Temel seviyede programlama bilgisi olan herkesin Bitcoin kopyası başlatmasını sağlayan internet sitesi Forkgen ile bu sayı dahada artabilir.

Hedge fonu yöneticisi Ari Paul‘un 14 Ocak tarihinde gönderdiği tweete göre, Bitcoin ve ‘in mevcut değerinin %10’undan fazlası bu yeni yan kripto paralara ait olacak.

Siz Bitcoin forkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bitcoin forkları hakkındaki yorumunuzu aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan KFC, Bitcoin ile menü satmaya başladı başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin ile Alışveriş ve Satoshi Nakamoto hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Fork, Bitcoin God, Bitcoin Pizza, Bitcoin Private, Hard Fork Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir