Bitcoin Core, tam SegWit destekli güncelleme yayınladı

28 Şubat 2018 0

cüzdanı olan Core, tam desteği sağlayan yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Bitcoin Core geliştirme ekibi, kripto para ağını ölçeklendirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış, herkes tarafından beklenen bir yazılım güncellemesi yayınladı.  ve Bitcoin ağının standart yazılım istemcisi olan ‘un 0.16.0 sürümü Ayrılmış Tanık (SegWit) için tam destek getiriyor. Şubat ayında bir Github duyurusunda bu güncellemenin geleceği duyurulmuştu.

SegWit, imza ve işlem verilerini ayırarak işlemlerin ağırlığını azaltır. Bu da herhangi bir bloğun daha fazla alan yaratmasına sebep olur. Bu durum, ağın blok boyutu sınırını arttırmaz ancak olası işlem hacmini arttırır. SegWit, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan, SegWit’in otomatik desteğini kolaylaştıran ve işlem ücretlerini düşüren, Bitcoin Core katılımcıları Pieter Wuille ve Greg Maxwell tarafından oluşturulan yeni bir adres biçimi de sunuyor.

2016 Kasım ayında tanıtılan SegWit, blok boyutu sınırı üzerindeki tartışmalar arasında yavaş bir şekilde benimsenmeyi başardı.

Büyük kripto para borsaları, GDAX, Bitfinex ve yerli kripto para borsası BTCTurk dahil olmak üzere, SegWit’i desteklemeye başladı.

Bir önceki yazımız olan 50 Cent, Bitcoin milyoneri olduğu iddiasını reddetti başlıklı makalemizde 50 Cent, Bitcoin ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin Core, Bitcoin Cüzdanı, BTC, SegWit Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir