Bitcoin Core nedir?

28 Şubat 2018 0

Core, ağını çalıştıran bir yazılımdır. Core, bulundurmanıza, göndermenize ve almanıza olanak sağlayan güvenli bir dijital cüzdandır.

, özetle bir Bitcoin cüzdanıdır. Sahip olduğunuz BTC’leri bulundurabilir veya transfer edebilirsiniz (gönderebilir veya alabilirsiniz). Bitcoin‘inizi, Bitcoin Core cüzdanında saklamayı seçerseniz, işlemlerin geçerliliğini doğrulayarak ve blok zincirinin bir kopyasını depolayarak merkezi olmayan Bitcoin ağına katkıda bulabilirsiniz.

Fiyatı nedir?

Ücretsizdir. Bitcoin Core, indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Yazılımın kendisi ücretsiz olsa da, Bitcoin göndermek veya almak için işlem ücretleri ödemek zorundasınız. Ödediğiniz işlem ücretine göre, işleminiz daha kısa veya daha uzun sürebilir. Bu işlem ücreti, Bitcoin madencilerine ödenmektedir.

Hangi kripto paralarla kullanabilirim?

Yalnızca Bitcoin ile kullanabilirsiniz.

Uyumlu olduğu işletim sistemleri

  • Windows 7/8/8.1/10
  • Mac OS X
  • Linux
  • ARM Linux
  • Ubuntu

Bitcoin Core güvenli mi?

  • İşlemleri almak için mükemmel gizlilik. Bitcoin Core, tüm Bitcoin işlemlerinin tüm geçmişini indirdiğinden, yazılım, bu işlemlerden hangisinin ödemeleri içerdiğini keşfetmek için verileri arayabilir. Bitcoin Core çalıştırdığınızda, gelen işlemlerinizle ilişkili olarak mükemmel gizlilik garantisi alırsınız.
  • İşlemleri göndermek için mükemmel gizlilik. Bitcoin gönderdiğinizde, işlemi halka açık blok zincirine kaydettirmeniz gerekir. İşlemleri göndermek için Bitcoin Core kullanmak, işlem bilgisini büyük eşler arası bir ağ üzerinden iletir ve bu da hafif eşler arası istemciler tarafından gönderilen birçok işlemden daha zor takip edilmesini sağlar.
  • Tor ile uyumludur. Bitcoin Core, IP adresini gizlemek ve üçüncü şahısların sizin gerçek adınızı Bitcoin işlemleriyle ilişkilendirmek için daha zor hale getiren anonimleştirme hizmeti Tor ile uyumludur.
  • Merkezi olmayan eşler arası ağ. Bitcoin Core çalıştırırken, Bitcoin Core çalıştıran geniş bir ağa bağlısınız demektir. Yazılımı her başlattığınızda, yeni akranlar, ağa başka kimlerin bağlı olduğunu bulmak için merkezileştirilmiş bir varlık ile kontrol etmeyi gerektirmeyen merkezi olmayan bir süreçle keşfedilir.

Sonuç: Bitcoin Core, güvenlidir.

Bitcoin Core indir

Bitcoin Core, indirmek için resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Güvenliğiniz için bilmediğiniz sitelerden indirmeyin.

İlgili haber: Bitcoin Core, tam SegWit destekli güncelleme yayınladı

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Core, tam SegWit destekli güncelleme yayınladı başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Core ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin Core, Bitcoin Cüzdanı Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir