Bitcoin Cash nedir ve nasıl alınır?

() nedir? , Ağustos 2017’de Bitcoin’in bölünmesiyle ortaya çıkan, Bitcoin’in eksikliklerini kapatmayı hedefleyen bir kripto para birimidir.

Bitcoin Cash nedir?

Bitcoin ilk olarak neredeyse dokuz yıl önce ortaya çıktı ve şimdi her zamankinden daha güçlü. Dünyanın ilk değil ama en pahalı, istikrarlı ve popüler kripto para birimi.

Bu söyleniyor, mükemmel değil. Kripto paralar için en acil sorunlardan biri her zaman ölçeklenebilirliği olmuştur. Daha spesifik olarak, Bitcoin’in yaratılmasının 1 MB ile sınırlı olduğu bir işlem bloğu büyüklüğüdür. Bu sınır, işlem işlem sürelerinde önemli gecikmelere neden olur ve ağın işleyebileceği işlem sayısını sınırlar.

Bitcoin Cash (BCH) farklı bir hikayeydi. Diğer sürümlerden farklı olarak, blok boyutunun 1 MB ila 8 MB arasında artırılmasına olanak sağlanmıştır. Genel amaç, Bitcoin Cash‘in PayPal ve Visa gibi sektör devlerinin halihazırda işleyebileceği işlem hacmiyle rekabet edebilecek olması umuduyla, ağ tarafından işlenebilecek işlem sayısını artırmaktır.

Bitcoin Cash, Ağustos 2017‘de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri Bitcoin’in en başarılı türevi haline geldi. Toplam BCH miktarı, aynı Bitcoin’de olduğu gibi, 21.000.000 adettir.

Bitcoin Cash, resmi internet sitesinde şöyle tanımlanmıştır: “Bitcoin Cash, Internet için eşler arası elektronik nakittir. Merkez bankası olmaksızın tamamen özerktir ve çalışmak için güvenilir üçüncü şahıslara ihtiyaç duymaz.“.

Bitcoin Cash nasıl alınır?

Bitcoin CashBinance, Bitfinex, Bittrex, Poloniex, HitBTC, Kraken, CEX.IO, Kucoin, Waves DEX gibi popüler kripto para borsalarından satın alınabilir. Ayrıca, Kredi Kartı ile Bitcoin Cash satın almak isterseniz, Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır? yazımızdaki adımları izleyerek satın alabilirsiniz. Aynı adımları izleyerek Bitcoin Cash satın almak mümkündür.

Bitcoin Cash fiyatı

31 Mart 2018 tarihi itibariyle 705 $ seviyesinden işlem görüyor. Market kapasitesi 12 milyar $. 24 saatlik değişimi ise -%4.76.

 

Bitcoin Cash cüzdanları

  1. Ledger Nano S (Donanım Cüzdanı)
  2. Trezor (Donanım Cüzdanı)
  3. Coinomi (Mobil Cüzdan)
  4. Jaxx (Mobil ve Masaüstü Cüzdanı)
  5. Electron Cash (Mobil ve Masaüstü Cüzdanı)
  6. Bitcoin Unlimited (Masaüstü Cüzdanı)
  7. Bitcoin.com Cüzdanı (Mobil ve Masaüstü Cüzdanı)

Bir önceki yazımız olan ICO nedir? ICO yatırımı nasıl yapılır? başlıklı makalemizde ICO ve İlk Para Teklifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: BCH, Bitcoin Cash Kategoriler: Nedir?
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir