Bitcoin bu hafta yüzde 20 düştü

10 Mart 2018 0

, bu hafta %20 düşüş yaşadı ancak yine de haftanın en çok kaybedeni değil. Bu yazımızda, bu hafta yaşananların kısa bir incelemesini yapacağız.

Öncelikle güncel kripto para fiyatlarını, market kapasitelerini, 24 saatlik değişim yüzdelerini görmek için Coin Fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfayı önümüzdeki günlerde daha kapsamlı hale getirmeyi planlıyoruz.

Bu hafta yaşananlara gelecek olursak, Bitcoin bu hafta %20 değer kaybı yaşadı. Şubat ayı kripto para piyasası için kötü geçti, evet, ancak içinde bulunduğumuz Mart ayı da iyi geçiyor diyemeyiz.

Bitcoin‘in (BTC), ters baş-omuzlar boyun çizgisi direncini yenmesiyle ilgili başarısızlığı tekrarlayan testere ayıları, tam bir güçle karşılaştı ve Bitcoin fiyatlarını son 1 ayın en düşük seviyesi olan 8,371 $ seviyesine indirdi. Yukarıda belirtmiş olduğumuz Coin Fiyatları sayfamıza göre, 10 Mart itibariyle piyasanın en büyük kripto parası Bitcoin fiyatı 9200$.

Ancak ’nin 5 Mart’taki yüksek seviyesi olan 11.660 $ seviyesindeki yüzde 28‘lik düşüş, 14 Şubat’tan bu yana ilk kez 350 milyar doların altında piyasa kapitalizasyonunu zorluyor.

BTC’deki satışlar, ilk 25 kripto para biriminin yaşadığı düşüşlere bakıldığında, diğer kripto paralara yönelmiş görünüyor. Sonuç olarak, Bitcoin, bir haftada % 20.98 oranında değer kaybettiyse de, haftanın en çok kaybedeni değil.

Haftanın en çok kaybedenleri: TRON, ICON ve IOTA oldu.

Binance saldırıya uğradı (7 Mart)

Bu hafta yaşananların en önemlisi, Çarşamba günü dünyanın en popüler kripto para borsalarından Binance’ın saldırıya uğraması olabilir. Bu saldırı, kripto para fiyatlarındaki düşüşü tetiklemiş olabilir.

Yaşanan saldırı ve sonrasında yapılan resmi Binance açıklaması hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz:
Binance, yaşanan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir önceki yazımız olan Harvard ekonomisti: "Bitcoin'in 100 dolara düşme olasılığı daha yüksek" başlıklı makalemizde Bitcoin, BTC ve Harvard hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, BTC, Kripto para fiyatları Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir