Bir coin’i, borsalara eklemenin fiyatı nedir?

Görünüşüne göre, kurucuları, token satışlarından tek zengin olanlar değil. Borsalar, coin’i eklemek için yüksek miktarlar talep ediyor.

Autonomous Next LLP‘nin yaptığı araştırmaya göre, , yüksek hacimli ticaret platformlarında tokenlarını listelemek isteyen ICO kurucularından yüksek miktarlar talep ediyor.

Araştırmada, “Bir borsada bir tokenın listelenmesi için piyasa fiyatı makul bir şekilde verilen bir token için 1 milyon dolar, hızlı likidite elde etme fırsatı için 3 milyon dolardır.” denildi, ve devamında eklendi: “Bu rakamları kesin olarak bilmemekle birlikte, büyüklük sırasının bugünkü gerçekliğe göre kabaca olabileceğinden şüpheleniyoruz.

Ve bu ücret, elbette, tokenlar ticarete başladıktan sonra alınan komisyonu kapsamıyor. Borsalar, bu fiyatın üstüne, yapılan her ticaretten komisyon alıyor.

Bu rapor pekte sürpriz sayılmaz. Birçok kripto para borsasının, listeleyecekleri tokenlar için ödeme talep ettiği, piyasanın ilk zamanlarından bu yana biliniyor.

NASDAQ’ta listelenmek daha ucuz

Bununla birlikte, ICO’ların bir borsada yer almak için ödediği ücretler, geleneksel şirketlerin ilk halka arzını (IPO) gerçekleştirirken ödedikleri ücretlerden çok daha yüksek.

Örneğin, NASDAQ listesinde yer alan şirketler, listelenmek için yaklaşık 125.000 ABD Doları ile 300.000 ABD Doları arasında bir ödeme yaparlar. Ancak, platformdaki statülerini güvence altına almak için yıllık bakım ücreti ödemek zorundalar.

Siz bu yüksek ücretler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitmain, Ethereum için ASIC makinelerini piyasaya sürdü başlıklı makalemizde ASIC, Bitmain ve ETH hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ICO, Kripto Para Borsaları Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir