Binance, merkezi olmayan borsa kuruyor

16 Mart 2018 0

Popüler kripto para borsası , Salı günü yaptığı açıklamada, merkezi olmayan borsa kurmaya yönelik çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Merkezi olmayan borsa: Binance Chain

Günlük işlem hacmiyle bakıldığında ilk üç kripto para borsasında olan Hong Kong merkezli Binance, bir blog yazısında bu duyuruyu yaptı. Binance Chain‘in “esas olarak blok zinciri varlıklarının transferi ve ticaretine odaklanacağını” açıkladı.

Binance CEO , gönderdiği tweette şöyle dedi:

Binance çok hızlı büyüyordu ve başka bir şeye başlamak için çok meşguldü. Yapabileceğimiz tek şey, sadece bir tane daha Binance başlatmak.

Şirket, şu anda var olan (Decentralized Exchange:Merkezi Olmayan Borsa) çerçevelerine kapsamlı araştırmalar yaptıktan sonra Binance Chain’ı başlatma kararını verdi. Binance DEX’inin nasıl işleyeceği henüz belli değil, ancak şirketin gelecek dönem için merkezi kripto para borsası ile birlikte var olacağı anlaşılıyor.

Merkezi Olmayan Borsalar (DEX), kullanıcıların paralarını üçüncü taraflara emanet etmeden kripto para ticaretine izin verir; merkezi platformlar ise, hackerlara kazançlı saldırı imkanı sağlar ve piyasanın kısa tarihi boyunca bu saldırılarla 1 milyar dolar değerinde kripto para çalındı.

değerlendi

Binance’ın merkezi olmayan borsa kuracağını duyurmasının ardından, Binance Coin değer kazandı. Bu duyurunun yapıldığı ilk sıralarda Binance Coin () yaklaşık yüzde 30 değer kazandı.

Bir önceki yazımız olan Yerli kripto para NeXpara piyasadan çekildi başlıklı makalemizde NeXpara hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Binance, Binance Coin, BNB, Changpeng Zhao, DEX Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir