Binance, Malta’da yatırım yapacağını açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası , Avrupa Birliği üye ülkesi ’ya yatırım yapacağını açıkladı.

24 saatlik hacimlere bakıldığında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Avrupa Birliği üyesi olan Akdeniz’de yer alan ada ülkesi Malta‘ya yatırım yapacağını açıkladı.

Birkaç farklı lokasyonu inceledikten sonra şirket, mevcut blokaj önleme yasası ve düzenleyici çerçevesi ile finansal teknoloji şirketlerine sunduğu istikrar nedeniyle Avrupa ülkesi Malta Cumhuriyeti‘ne yatırım yapmaya karar verdi. Binance, faaliyetlerini büyütme planları nedeniyle genişlemelerine yardımcı olmak için yaklaşık 200 kişilik işe alım gerçekleştirecek.

Binance CEO şöyle konuştu:

Parlamento Sekreteri Silvio Schembri ile görüştükten sonra, Malta’nın liderliğinin mantıksal, açık ve ileri görüşlü doğasından çok etkilendik. Bir teklif tasarısını inceledikten sonra, Malta’nın yenilikçi blok zinciri şirketleri için bir sonraki sıcak hava yatağı ve Avrupa’daki bir blok zinciri ekosisteminin merkezi olacağına ikna olduk. Binance, sağlıklı bir yasal çerçevenin şekillendirilmesine yardımcı olmak için uzmanlığımızı ödüllendirmeyi ve ayrıca Malta’da sanayiyi daha da büyütmek için diğer engelleyici girişimler için fon sağlamayı taahhüt ediyor.

Malta’daki Finansal Hizmetler’in Parlamento Sekreteri, Hon. Silvio. Schembri, Binance’in Malta’da faaliyete geçme kararından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Schembri, “Bu, ülkemizde ve bu sektörde yapılan çalışmaların, özellikle DLT operasyonlarının düzenleyici bir çerçevesini sunmak için başlatılan en son politika ile açık bir güven oyu” olduğunu söyledi. Parlamento Sekreteri, “Malta’nın uluslararası alanda doğal bir referans noktası haline geldiği ve Binance gibi şirketlerin faaliyetlerini daha da genişletmek veya bir üs kurmak için Malta’ya bakmaya devam edeceği açıktır.” Schembri “Binance’ın Malta’daki varlığı vizyonumuzu sürdürüyor: Malta’yı “Blockchain adası” haline getirmek.

Konuyla ilgili resmi açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Bu yatırımla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ileride ülkemizde de böyle yatırımlar olabilir mi?

Bir önceki yazımız olan Snapchat, ICO reklamlarını yasakladı başlıklı makalemizde ICO, Reklam Yasağı ve Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Binance, Changpeng Zhao, Malta Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir