Binance, hackerların başına 250 bin dolar ödül koydu

13 Mart 2018 0

Kripto para borsası , 7 Mart’ta gerçekleşen saldırı sonrasında saldırıyı yapanların yakalanması için 250 bin dolarlık ödül vereceğini duyurdu.

Binance Bounty

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre, yaşanan saldırı ile ilgili tutuklamayla sonuçlanabilecek bilgiyi temin eden ilk kişi, 250 bin dolar değerinde () ödülü alacak. Tutuklamaya götürecek çok sayıda bilgi kaynağı varsa, söz konusu ödül ihbar edenler arasında bölüştürülebilecek.

Söz konusu açıklamada, kripto para topluluğunda suç olan ve etik olmayan davranışları ele almak için uyumlu çabaların önemine değinildi;

Güvenli bir kripto topluluğunu sağlamak için savunmayı basitçe oynayamayız. olaylarını, gerçekleşmeden önce aktif olarak engellemeliyiz. 7 Mart’ta platformumuza yapılan girişimi başarılı olmamasına rağmen, bunun geniş çaplı ve organize bir saldırı olduğu açıktı. Bunun ele alınması gerekiyor.

Binance, bu ödüle ek olarak, gelecekte yaşanabilecek herhangi bir hack girişimi karşısında ödül için 10 milyon dolar ayırdı. Binance, yaptığı duyuruda, dünya çapında bu tür saldırıları engellemek için diğer borsaları da bu önlemi uygulamaya davet etti.

Binance tarafından yapılan ödül duyurusunun tamamını buradan okuyabilirsiniz.

İlgili Haber: Binance, yaşanan saldırıyla ilgili açıklama yaptı

Bir önceki yazımız olan Hindistan kripto para yatırımcılarından vergi alacak başlıklı makalemizde Hindistan ve Vergi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Binance, Binance Coin, BNB, Hack Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir