Binance, Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank’ı geride bıraktı

Kripto para borsası , yılın ilk çeyreğinde karlılık açısından ’nın en büyük bankası ’ı geride bıraktı.

Kripto para borsası Binance, bu yılın Ocak-Mart arasındaki döneminde 200 milyon dolar kar elde ederken, Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank ise 146 milyon dolar net kar elde etti. Böylelikle, Binance, bu yılın ilk çeyreğinde köklü bir banka olan Deutsche Bank’ı geride bırakmayı başardı.

Binance ile Deutsche Bank’ı karşılaştıracak olursak; Deutsche Bank, 148 yıldır faaliyet gösteriyor ve şu anda 100.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. Binance’ın kârlılıktaki artışı, şirketin CEO’su tarafından geçen ayın başlarında açıklanmıştı.

Binance, Hong Kong merkezli bir kripto para borsası, ancak operasyonların Malta‘ya taşınmasının planlandığı açıklanmıştı.

İlgili Haber: Binance, Malta’da yatırım yapacağını açıkladı

Kripto Para Borsaları

Kripto para borsalarına talep, 2017 yılında boğa piyasası ile artışa tanık olmuştu. 2017 yılının sonlarında ise kripto paraların, Google’a göre, en yüksek popülerliğe ulaşmasıyla piyasa canlanmıştı. Şu sıralar toplam kripto para piyasasının market kapasitesi 420 milyar dolar.

Son 24 saate baktığımızda, 2 milyar 300 milyon dolarlık hacim ile 1. sırada OKEx, 2 milyar 150 milyon dolarlık hacim ile de 2. sırada Binance yer alıyor.

Türk kripto para borsalarından BTCTurk, Coinmarketcap verilerine göre, son 24 saatte 7 milyon dolarlık hacme sahip gözüküyor. Paribu 24 saatlik hacmi ise 8 milyon 710 bin dolar.

Bir önceki yazımız olan Binance Labs, MobileCoin için finansman sağlıyor başlıklı makalemizde Binance, Binance Labs ve MobileCoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Almanya, Binance, Changpeng Zhao, Deutsche Bank Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir