Bill Gates: Kripto paralar ölümlere sebep oluyor

2 Mart 2018 0

Bill Gates

’un kurucusu , kullanıcılarıyla 27 Şubat’ta gerçekleştirdiği “Herhangi Bir Şey Sor” oturumunda kripto paralar için “oldukça doğrudan bir şekilde ölüme sebep olan ender bir teknoloji” yorumunda bulundu.

Gates’in yazdığı yorum:

birimlerinin ana özelliği gizliliktir. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hükümetlerin kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terörist finansmanını bulabilme becerisi iyi bir şeydir. Şu anda birimleri fentanil ve diğer uyuşturucuları satın almak için kullanılmaktadır, bu yüzden oldukça doğrudan bir şekilde ölümlere neden olan nadir bir teknoloji. Bence ICO’lar ve kripto para birimleri etrafındaki spekülatif dalga, uzun sürenler için son derece riskli.

Gates’in sözleri, Reddit kullanıcıları tarafından sert eleştiriler aldı. Bazıları Gates’e, teknik raporunu (white paper) tekrar okumalarını önerirken bazıları da kripto para piyasasını ünlü olmasıyla etkileme girişiminde bulunduğu düşüncesiyle Gates’i kınadı.

2014 yılında ise, Microsoft kurucusu Bill Gates‘in kripto para birimleri karşısındaki tutumu çok iyimserdi. Erik Schatzker ile Bloomberg TV‘nin Akıllı Sokak gösterisindeki bir röportajında Gates, “Bitcoin, dövizden daha iyidir” açıklamasında bulunmuştu.

Bir önceki yazımız olan Ethereum, yakında değerini katlayabilir başlıklı makalemizde ConsenSys, ECF ve ETH hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bill Gates, Bitcoin, Kripto para, Microsoft, Reddit Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir