AWS, Hyperledger ve Ethereum kullanımını kolaylaştırıyor

’un bulut bilişim kolu olan Web Services (), ve Fabric protokolleri için kullanıma hazır blok zincir ağları sağlayan yeni bir hizmet başlattı.

AWS Başkan Yardımcısı Jeff Barr, Çarşamba günü yayınlanan bir blog yazısında, yeni kullanıma sunulan şablonların, müşterilerin yalnızca birkaç tıklama ile birkaç dakika içinde bir Ethereum (genel veya özel) veya Hyperledger Fabric (özel) ağı başlatmasına izin verdiğini yazdı.

Barr, şöyle açıkladı:

“Şablonlar, sağlam ve ölçeklenebilir bir şekilde devam etmenizi sağlamak için gereken tüm AWS kaynaklarını oluşturur ve yapılandırır.”

Yazıda, madenciliği destekleyen bir Ethereum şablonunun yanı sıra ağ metriklerini sağlayan bir EthStats sayfası ve defterlere girilen işlemleri ve akıllı sözleşmeleri görüntüleyen bir EthExplorer ile ayrıntılı talimatlar sağladığı yer alıyor.

AWS, 2016’da satışlarda yüzde 55 ve 2017’de yüzde 43 oranında artış kaydeden Amazon‘un hızla büyüyen bir koludur. Microsoft Azure dahil olmak üzere, diğer teknoloji devlerinin bulut bilişim kolları ile şiddetli bir rekabet içerisindedir.

Google, Mart ayında yayınlanan Bloomberg raporuna göre, bulut işi için bir çözümü üzerinde çalışıyor.

AWS, 2016 yılında, şirketlere yönelik özel bir teknik destek ve altyapı sunarak, Blockchain şirketleriyle çalışmaya başlayacağını duyurdu.

Şirket, “Bugün finansal hizmetlerde dağıtılmış defter teknolojisi, yenilikle ilgili herhangi bir tartışmanın ön saflarında yer alıyor” dedi. “AWS, inovasyonu teşvik etmek ve sürtünmesiz deneyleri kolaylaştırmak için finansal kurumlar ve blok zinciri sağlayıcılarıyla çalışıyor.”

Bir önceki yazımız olan Walmart, ödeme verilerini blok zincirinde saklamak istiyor başlıklı makalemizde Blockchain, USPTO ve Walmart hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Amazon, AWS, Blockchain, Ethereum, Hyperledger Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir