Avusturyalı A1, kripto para ile ödeme almaya hazırlanıyor

21 Ağustos 2019 0

’daki en büyük mobil sağlayıcılardan olan , belirli mağazalarında kripto para ile ödeme almaya hazırlanıyor.

Avusturya genelinde 5,1 milyon mobil ve 2,1 milyon sabit hatta hizmet veren A1, Avusturya genelinde mağazalarında kripto para birimi ile ödeme yapılmasını test ediyor. Avusturyalı teknoloji haber sitesi Futurezone tarafından yayınlanan bir rapora göre Dash, Ethereum, Litecoin, Stellar ve Ripple ile ödeme yapılabilecek.

1881 yılında kurulan A1, toplam 6,2 milyon olan Avusturyalı cep telefonu kullanıcısının, 5,1 milyonuna hizmet vermektedir.

Pilot program ayrıca, Ağustos ayının sonuna kadar Alipay ve WeChat Pay ödemelerine de ev sahipliği yapacak. Şu an itibariyle, Futurezone, Avusturya genelinde kripto para birimi ödemeleri kabul eden yedi başlangıç ​​noktasını listeledi.

A1’den Markus Schreiber, “Nakit artık üretilmeyen bir model” dedi. “A1 mağazalarındaki pilot operasyonumuzla birlikte, Avusturya’da dijital para biriminin talebini ve kabulünü test edeceğiz.

Futurezone, A1’in proje için Salamantex, Ingenico ve Concardis’in bankacılık çözümleri ile ortak olduğunu belirtti.

A1, Futurezone’ye ödeme seçeneğinin sadece yerel Avusturyalılar için değil, artan bir şekilde turistlere yönelik olduğunu söyledi.

A1, basında çıkan sorulara resmi bir cevap vermedi.

Bir önceki yazımız olan Facebook, kripto parası Libra'yı tanıttı: Tüm bilmeniz gerekenler başlıklı makalemizde Andreessen Horowitz, David Marcus ve Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: A1, Avusturya Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir