Avustralya’da gazete bayileri, Bitcoin ve Ethereum satışına başladı

7 Mart 2018 0

büyüyen kripto para endüstrisine yabancı kalmamak için sağlam bir adım attı. ’da çeşitli bölgeler olmak üzere toplam 1200 gazete bayisinde ve satın alınabilecek.

Avustralya merkezli kripto para borsası Bitcoin Australia ve ödeme sağlayıcı şirketi Blueshyft‘nin işbirliği ile Avustralya’da bulunan farklı 1.200 gazete bayisinden güncel piyasa değeri üzerinden fiyatlandırılarak Bitcoin ve Ethereum satın alınılabilecek.

Bitcoin ve Ethereum satın alınabilmesi için her iki kripto para biriminin cüzdanına sahip olunması gerekecek ve bu cüzdanlarda bulunan QR kodunun taranması ile satın alım işlemi gerçekleştirilecek. Yapılan her satın alım işleminden yüzde 5’lik bir komisyon alınacak, bu komisyon ile beraber Bitcoin ve Ethereum alımı Avustralya için ek gelir kaynağı olmuş durumda. Satın alma işlemi yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde gerçekleşecek.

Gazete bayilerinden Bitcoin satışı ilk olarak 2016 yılında gerçekleştirilmiş, Ethereum’a eğilim arttıktan sonra onunda ticareti yapılmaya başlanmıştır. Bu olay sadece kripto paradan gelir elde etmek isteyen inasanlara değil, gazete satmakta zorluk çeken bayilere de yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan Satoshi Nakamoto kimdir? başlıklı makalemizde Bitcoin, BTC ve Hal Finney hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Avustralya, Bitcoin, Ethereum Kategoriler: Bitcoin, Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir