Araştırma: Kazakistan’da kripto paralara ilgi artıyor

6 Mart 2018 0

’in yaptığı bir araştırmaya göre, ’da kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Kripto paralarla ilgili 2017 yılına kıyasla bu yıl birkaç kat fazla arama yapılıyor.

Kazakistan

Rusya merkezli arama motoru Yandex‘in yaptığı bir araştırma, Kazakistan‘da 2017 yılına kıyasla bu sene birkaç kat fazla kripto paralar ile ilgili terim arandığını gösterdi.

Araştırma, bu artışın geçen yılın Haziran ayında başladığını ve Eylül ayında yükseldiğini gösteriyor; Kazakistan, Yandex’e “Bitcoin / Blockchain / ICO / madencilik nedir?” gibi Nedir? sorularını daha fazla sordu. “Bitcoin nedir?” sorusu en çok Aralık 2017’de, Bitcoin fiyatının 20.000 doları bulduğu sıralarda soruldu.

Kazakistan‘da popüler diğer arama soruları arasında “Öğrenciler Bitcoin ile çalışabilirler mi?” “Bitcoin basımı”, “Aptallar için en basit anlatımıyla Blockchain nedir?” ve “Hangi madencilik hizmetleri gerçekten ödüyor?”

Kazakistan’daki Yandex kullanıcıları 2018’de “” kelimesini 2017’den çok kullandı ve “grafik kartları madenciliği” için önceki yıla göre 10 kat fazla arama yaptı. Kazak kullanıcıları ayrıca “Bitcoin” için geçen yılın başından 7 kat daha fazla arama yaptı.

Geçen yılın Kasım ayında Kazakistan Astana Uluslararası Finans Merkezi, bir Malta finansal brokeriyle anlaşma imzaladıktan sonra, fiat tabanlı kripto para birimi olan ‘yi serbest bırakmak istediklerini açıkladı. Ayrıca Kasım ayında Kazakistan’ın yeni teknolojiyi tanıtmak için bir kripto para ve Blockchain lobi grubu lisanslamayı düşündüğü bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Quebec: Bitcoin madenciliğinde katma değer olmadan ilgilenmiyoruz başlıklı makalemizde Bitcoin, Kanada ve Kripto para madenciliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: CryptoTenge, Kazakistan, Kripto para, Yandex Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir