Allianz: Bitcoin balonu yakında patlayabilir

16 Mart 2018 0

’ın global ekonomi ve strateji lideri Stefan Hofrichter’ın yayınladığı rapora göre, Bitcoin balonunun patlaması an meselesi ve yakında patlayabilir.

Allianz

Allianz Küresel Yatırımcılarına göre, Bitcoin balonunun patlaması an meselesi ve yakında patlayabilir. Avrupa’nın en büyük sigorta şirketi olan ve neredeyse 500 milyar avroyu yöneten yatırım kolu, Blockchain teknolojisinin yatırımcılara önemli faydalar sağlayabileceğini ancak kripto paraların değersiz olduğunu belirtiyor.

Stefan Hofrichter‘tan alıntı:

Bizim bakış açımıza göre, Bitcoin’in değeri sıfır olmalı. Devlet tahvilleri, hisse senedi ve kağıt paraların aksine, Bitcoin üzerinde hiç kimse hak iddia edemez. Ayrıca Bitcoin hiçbir gelir akışı da üretmiyor.

Hofrichter, herhangi birinin altın içinde aynı iddiayı öne sürebileceğini ancak altının yatırım aracı olarak 2500 yıldır kullanıldığını, Bitcoin’de ise bu sürenin 10 yıldan bile az olduğunu söyledi.

Buna rağmen, Google aramalarına baktığımızda, balon iddialarının aksine “” araması 2017 yılının sonundan bu yana düşüş gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Bitcoin ile ev satın almak başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin ile Alışveriş ve BTC hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Allianz, Bitcoin Balonu Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir