ABD ekonomi danışmanı sermaye kazancı vergisini düşürmek istiyor

16 Mart 2018 0

Başkan Donald Trump’ın yeni ekonomi danışmanı, sermaye kazancı vergisi oranını düşürmek istiyor, bu da kripto para yatırımcılarına büyük bir nimet olarak gösteriliyor.

Bu haftanın başında Trump, yeni Beyaz Saray ekonomi danışmanı olarak Kudlow‘un göreve başladığını açıkladı.

Eski bir Bear Stearns ekonomisti ve CNBC katılımcısı olan Kudlow, eski ağıyla yaptığı uzun bir görüşmede, Beyaz Saray’ın revizyonunun “ikinci aşamasını” uygulamak istediğini söyledi. Bu, daha düşük sermaye kazanım oranı içermesi gerektiğini belirtti.

İç Gelir Servisi (IRS), kripto para birimlerini vergi amacıyla “emlak” olarak sınıflandırdığı için, daha düşük sermaye kazancı oranı muhtemelen kripto-para birimi yatırımcıları ve tüccarlar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır.

Önceden, kripto para birimleri arasındaki ticaret muhtemelen vergilendirilebilir bir olay değildi, çünkü “benzeri bir” değişim olarak kabul edildi.Ancak, geçen yılki vergi revizyonundaki bir karşılık nedeniyle, bu tür alışverişler 1 Ocak 2018’den sonra gerçekleşen tüm işlemler için vergiye tabi olayları tetiklemektedir.

Bu, özellikle yüksek uçuculukta küçük paralar ile uğraşan birçok kripto para birimi işlemcisi için tehlikeli olabilir. Örneğin, bir yatırımcı veya tüccar, bir altcoin için Bitcoin alışverişi yapılırken vergilendirilebilir bir olay gerçekleştirebilir ve altcoin hissesi daha sonra değersiz hale gelse bile o vergi yükümlülüğü ile karşı karşıya kalır.Sermaye kazanım oranını düşürmek, bu riski en aza indirir.

Bir önceki yazımız olan Abra, bünyesine yeni kripto paralar ekledi başlıklı makalemizde Abra ve Kripto Para Cüzdanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ABD, Vergi Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir