ABD, açık arttırma ile Bitcoin satacak

7 Mart 2018 0

, Pazartesi günü yapılan duyuruya göre 19 Mart tarihinde yaklaşık 25 milyon dolar değerinde için açık arttırma düzenleyecek.

Bitcoin

Hükümet ajansı Pazartesi günü yaptığı duyuruda, satışın 19 Mart için planlanmasıyla birlikte açık arttırma konusunun yaklaşık 2.170 olacağını açıkladı. Açık arttırmaya katılmak isteyenler, Marshals Hizmetine göre, 200.000 $ tutarında bir depozito yatırmaları ve diğer kayıt şartlarını tamamlamaları gerekiyor.

Bu ayın açık artırması, iki blok 500 BTC, 11 blok 100 BTC ve bir blok 70 BTC içeren 14 ayrı bloktan oluşacak. Bültenin açıklamasına göre, söz konusu Bitcoin’lere çeşitli federal cezai, hukuki ve idari davalarla bağlantılı olarak el konuldu.

19 Mart’taki satış, yapılan en son Bitcoin açık arttırmasını işaret ediyor. Geçtiğimiz ay, ABD Marshall’lar o sırada 30 milyon doların üzerinde bir miktar olan 3.600’den fazla Bitcoin’i açık arttırmaya çıkardı. Ayrıca, bu yıldan önce düzenlenen son açık arttırmanın ajansın 2016 yılının ortalarında 2.700 BTC sattığında gerçekleştiği göz önüne alındığında, bu satış yaklaşık iki yıllık bir dönem içerisinde gerçekleşecek ikinci satış olacak.

2016 yılında söz konusu 2.700 BTC satıldığında, piyasa değeri yalnızca 1.6 milyon dolardı. Buda o zamandan bu zamana Bitcoin’in nasıl değerlendiğini bizlere gösteriyor.

Ayrıca, ABD Marshals Servisi’nin () Bitcoin cüzdanını aşağıdaki adresten görüntüleyebilirsiniz:
https://blockchain.info/address/1Ez69SnzzmePmZX3WpEzMKTrcBF2gpNQ55

Bir önceki yazımız olan Carney: Kripto paralar "para" olarak başarısız oldu başlıklı makalemizde İngiltere, Kripto para ve Mark Carney hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ABD, Bitcoin, BTC, USMS Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir