50 Cent, Bitcoin milyoneri olduğu iddiasını reddetti

27 Şubat 2018 0

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan 50 Cent, Bitcoin milyoneri oldu haberinin doğruyu yansıtmadığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay yayınladığımız habere göre, rap şarkıcısı , 2014 yılında “Animal Ambition” isimli albümü için BitPay aracılığıyla yaklaşık 700 ödeme almıştı. 50 Cent, sahip olduğu bu ’leri unuttuğunu belirtmişti. Dünya çapında bu konu çok konuşulmuş ve 50 Cent’te eskiden düşük değerlerdeyken sahibi olan kişiler arasına katılmıştı.

İmajı veya markası için olumlu olduğundan yalanlamadı

Fakat The Blast tarafından son ortaya çıkana göre, gerçek adı Curtis James Jackson olan 50 Cent’in katıldığı iflas davası belgelerine göre 50 Cent, Bitcoin milyoneri değil. Hatta, hiç Bitcoin’i bulunmuyor.

Şarkıcının yemin altında verdiği ifadeye göre, ilk olarak TMZ’nin çıkardığı “Bitcoin milyoneri” iddiası gerçeği yansıtmıyor. Hiçbir zaman Bitcoin sahibi olmadığını belirten şarkıcı, hakkında çıkan iddiaları imajına veya markasına zarar vermediği sürece yalanlamadığını ifade etti.

50 Cent, Bitcoin’i olmamasına rağmen söz konusu iddiaları doğrulayarak insanları kandırmak gibi bir niyeti olmadığını da vurguladı. Ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i sunan ilk sanatçılardan olduğunu belirten 50 Cent, albüm satışı için Bitcoin olarak ödeme aldığını belirtti. Ancak, albüm satışından kazanılan Bitcoin’ler, albümün dağıtımı için çalışılan üçüncü şirketler tarafından güncel kurdan Amerikan Dolarına çevrilerek 50 Cent’e ödendi. 50 Cent, albüm satışından ödemeleri Bitcoin olarak değil, Amerikan Doları olarak aldı.

Bir önceki yazımız olan Elon Musk sahip olduğu Bitcoin miktarını açıkladı başlıklı makalemizde Bitcoin, BTC ve Elon Musk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 50 Cent, Bitcoin, BTC Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir